Japoński masaż twarzy Kobido – naturalny lifting skóry: japoński masaż jest wyjątkową techniką masażu. Przebiega on wedle określonych reguł, które mają na celu ujędrnienie skóry i przywrócenie jej naturalnego blasku. Jest to głęboki masaż wykonywany na całej powierzchni twarzy.
Japoński masaż twarzy Kobido – na czym polega?
Japoński masaż twarzy Kobido jest głębokim masażem wykonywanym na skórze. Jego sensem jest wykonywanie powolnych ruchów i zrelaksowanie oraz odprężenie masowanej osoby. Oprócz tego, wykonuje się też szybkie i zdecydowane ruchy, które mają pobudzić pracę mięśni i nerwów, a w rezultacie doprowadzić do naturalnego liftingu skóry. Medycyna na której opiera się Kobido określana jest “anma” co znaczy naciskanie oraz pocieranie. Masaż Kobido stanowi alternatywę dla inwazyjnych zabiegów. Cała procedura masażu jest tak naprawdę skomplikowana i obejmuje wiele złożonych technik manualnych. Dzięki temu masaż trafia w głąb skóry i dociera aż do mięśni. To kombinacja tradycyjnych technik ruchów ręki oraz metod. Warto wspomnieć o tym, że masaż ten nie powinien przysparzać bólu, jest on jednak dość mocno odczuwalny. Efektem tego masażu jest równowaga w skórze oraz mięśniach. Zabieg ten trwa około godzinę.
Japoński masaż twarzy Kobido – kiedy warto się na niego udać?
Japoński masaż twarzy Kobido jest rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie zabiegi odmładzające, ale jednocześnie nie są przekonane do zabiegów inwazyjnych takich jak wypełnianie kwasem hialuronowym czy botoksem. Na japoński masaż twarzy Kobido warto się udać wtedy, kiedy mamy wiotką skórę, której potrzebne jest odżywienie, efekt liftingu oraz ujędrnienie. Masaż ten eliminuje również napięcia mięśniowe w okolicy szyi, karku oraz głowy. Eliminuje on również stres, zatem to doskonałe rozwiązanie na osób chcących się zrelaksować.
Masaż twarzy Kobido – jak przebiega?
Japoński masaż twarzy Kobido przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest masaż tkanek głębokich. Zmniejsza on napięcie mięśniowe i wygładza zmarszczki. Masaż tkanek głębokich jest wykonywany bez użycia olejku. Następnie następuje głęboki relaks twarzy, co zmniejsza napięcie i pozwala pozbyć się stresu. Koloryt skóry ulega poprawie w związku z polepszeniem krążenia. Drenaż limfatyczny to kolejny etap masażu twarzy Kobido. Ma on na celu poprawienie przepływu chłonki, zmniejszenie obrzęku oraz opuchlizny. To jednak nie wszystko. Japoński masaż twarzy to też oczywiście część liftingująca, czyli najbardziej intensywny etap. Ma on na celu poprawę owalu twarzy. W trakcie masażu wykonywana jest również akupresura. Akupresura polega na stymulowaniu konkretnych punktów na twarzy, tak aby wpłynąć na pracę danego mięśnia.
Jakie są zalety japońskiego masażu twarzy Kobido?
Masaż twarzy Kobido ma wiele zalet. Przede wszystkim wpływa korzystnie na kondycję skóry i jej wygląd. Dzięki niemu cera jest odżywiona, ma lepsze krążenie i jest dotleniona. Jest jednocześnie rozluźniona, a napięcie mięśni ulega zmniejszeniu. Produkcja kolagenu i elastyny jest pobudzana, a co za tym idzie otrzymujemy efekt naturalnego liftingu. Japoński masaż twarzy daje zarówno od razu widoczne rezultaty, jak i wpływa korzystnie na zdrowie. Masaż pozwala się odstresować, rozluźnić i zrelaksować. Masaż ten jest dobry dla osób, które cierpią na zmiany powstałe przez bruksizm i zmniejsza sztywność mięśni twarzy. Odpowiednio wykonany masaż pozwala pozbyć się bólów głowy.
Efekty japońskiego masażu twarzy Kobido
Japoński masaż twarzy dość szybko przynosi widoczne efekty, zwłaszcza jeśli jest wykonywany regularnie. Pozytywne zmiany można dostrzec już po pierwszym zabiegu, jednakże zmiana ta może dość szybko zniknąć, jeżeli nie zostanie powtórzona. Zmiany w wyglądzie twarzy są widoczne w sposób subtelny, ale są zauważalne po dłuższym czasie wykonywania masażu. Cera wygląda młodziej, bardziej świeżo. Owal twarzy jest bardziej zaznaczony. Do efektów masażu twarzy Kobido zaliczamy przede wszystkim:
- podniesienie policzków,
- poprawienie konturu twarzy i owalu,
- zmniejszenie bruzd nosowo-wargowych i spłycenie zmarszczek,
- pozbycie się opadających policzków,
- zmniejszenie bólu głowy i napięcia karku,
- zmniejszenie sztywności mięśni,
- pozbycie się opuchlizny i worków pod oczami,
- poprawienia ostrości wzroku,
- ujędrnienia skóry,
- zrelaksowania oraz odprężenia.
Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do japońskiego masażu twarzy Kobido?
Japoński masaż twarzy Kobido może być stosowany u większości osób, warto jednak wiedzieć, kiedy należy go unikać. Nie jest to zalecany masaż przede wszystkim u osób z ostrymi stanami zapalnymi skóry. Powinny go unikać również osoby po ekstrakcjach zębowych (jeśli są jeszcze niewyleczone), a także posiadające stany ropne okołozębowe. Przeciwwskazaniem do tego masażu są również zabiegi laserowe oraz mezoterapia, bezpośrednio po zaniku stanu zapalnego. Oprócz tego na zabieg nie powinny się udawać osoby z tendencją do pękania naczynek oraz do miesiąca po zabiegu wypełniania botoxem czy kwasem hialuronowym. W przypadku zastosowania nici PDO – do 6 miesięcy.