Cechy idealnego mieszkania od dewelopera

budownictwo-

nieruchomości

Cechy idealnego mieszkania od dewelopera

W życiu każdego z nas w końcu przychodzi na to, aby usamodzielnić się i przenieść na swoje. Zazwyczaj proces ten zaczyna się od wyprowadzki od rodziców i przeniesienia się na tak zwany „wynajem”. Naturalnym przejście z tego etapu jest zakup nowego mieszkania w Warszawie czy innym mieście, którym się interesujemy i z którym chcemy związać naszą przyszłość (na potrzeby tego artykułu skupimy się jednak właśnie na stolicy Polski). Jeżeli już mamy na to odpowiedni budżet, a przede wszystkim jesteśmy pewni tego, że możemy sprostać tej ogromnej odpowiedzialności, jaką jest posiadanie własnego lokum, stajemy przed wyzwaniem związanym ze znalezieniem odpowiedniego mieszkania.

Jakie mamy opcje?

Szukając swojego wymarzonego mieszkania mamy tak naprawdę dwie opcje – albo zdecydujemy się na mieszkanie „z drugiej ręki”, a zatem takie oferowane przez osobę prywatną (albo też reprezentujące ją biuro), albo też postawimy na deweloperkę. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy – kupując mieszkanie od kogoś możemy liczyć na znacznie bardziej atrakcyjną cenę, a także lokalizację, która nie jest ograniczona przez to, że budynek dopiero powstał / wciąż powstaje.  Choć nowe mieszkania w Warszawie https://cordiapolska.pl/warszawa/nowe-mieszkania-mokotow/ rzeczywiście są droższe – i tutaj nie ma sensu tego ukrywać – są też wyborem pewniejszym, lepszym i takim, który da nam pełne bezpieczeństwo. W końcu będziemy pierwszymi osobami, które tak właściwie w tym mieszkaniu mieszkają. A któż wie, czemu poprzedni właściciel zdecydował się na sprzedaż? Być może przeszkadzają mu sąsiedzi, albo też otoczenie jest nieciekawe? A może samo mieszkanie posiada ukryte wady? Z pewnością o części z nich nawet się nie dowiemy do momentu, w którym tam zamieszkamy. Wybór dewelopera oferującego nowe mieszkania w Warszawie wydaje się więc być wyborem najrozsądniejszym, najlogiczniejszym i po prostu właściwym.

Czym powinno się cechować mieszkanie idealne?

Zanim jeszcze zdecydujemy się skorzystać z oferty konkretnego dewelopera https://cordiapolska.pl/kontakt/, musimy zastanowić się, co będzie dla nas stanowiło mieszkanie idealne. Zazwyczaj to najfajniejsze mieszkanie:

zawiera optymalną dla nas liczbę pokoi – tu już wszystko zależy od naszych planów na przyszłość i oczekiwań co do samego mieszkania, ale ogólnym założeniem jest to, że im więcej pokoi tym lepiej; nikt nie każe nam od razu urządzać każdego z pomieszczeń, ale posiadanie nieco większej ich ilości daje nam komfort związany z możliwością ich wykorzystania w przyszłości;

jest położone w dogodnej lokalizacji – choć centrum to w przypadku nowych mieszkań w Warszawie (i zwłaszcza tam) to coś nieosiągalnego, to, czy dana lokalizacja jest dobra może określać wiele innych czynników. Warto zwrócić uwagę między innymi na dostęp do komunikacji miejskiej czy też odległość od kluczowych miejsc, jak parki, sklepy czy apteki; to z nich korzystamy zdecydowanie najczęściej i to ich bliskie sąsiedztwo jest w stanie zaoszczędzić wiele naszego czasu w przyszłości;

jest zbudowane w najwyższym standardzie – niezależnie od tego, czy mieszkanie już istnieje, czy też dopiero będzie powstawać – zwróćmy uwagę na to, żeby jego standard był jak najwyższy; prawdą jest, że ciężko tak naprawdę to stwierdzić, jeśli mieszkania jeszcze fizycznie nie ma – zawsze opcją jest jednak odwiedzenie innych inwestycji dewelopera; często kolejne projekty tej samej firmy wyglądają bliźniaczo do poprzednich – jeżeli więc mamy taką możliwość, skorzystajmy z niej; da nam to najbardziej wymierne pojęcie odnośnie tego, czego będziemy mogli się spodziewać;

położone jest na odpowiednim piętrze – zazwyczaj ludzie nie lubią mieszkać na parterze, który rzeczywiście jest najmniej praktyczny (z tego powodu często inwestycje zakładają tam obecność siłowni i tego typu miejsc, bo parter i tak cieszy się bardzo małym zainteresowaniem ze strony odbiorców) – jeżeli chodzi o deweloperki najbardziej pożądanym miejscem w nich jest sam szczyt; nie tylko gwarantuje to nam świetne widoki, ale też sprawia, że nikt nie mieszka nad nami – same mieszkania na ostatnim piętrze są też zazwyczaj największe.

 

Wybór konkretnego mieszkania w danej inwestycji, na którą ostatecznie się zdecydowaliśmy, powinniśmy oprzeć przede wszystkim na naszym budżecie. Musimy przy tym pamiętać, że oddawane nam przez dewelopera mieszkanie znajduje się w właśnie w stanie deweloperskim – sami będziemy musieli więc zadbać o sprzęt AGD i RTV, jak również o umeblowanie mieszkania i zaaranżowanie go dokładnie pod nasze potrzeby. Miejmy to na uwadze właśnie przy rozplanowaniu budżetu i wybierzmy takie mieszkanie, na które po prostu będziemy sobie w stanie pozwolić.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach nowe mieszkania Warszawa charakteryzują się naprawdę wysokim standardem, a ilość inwestycji, jakie są obecnie realizowane nie tylko w Warszawie, ale i w innych miastach pozwala nam wybrać dokładnie takie lokum, o jakim marzyliśmy – zarówno pod względem jego lokalizacji, jak i wyglądu czy rozkładu pomieszczeń. Nie wahajmy się więc przebierać i bądźmy wybredni – tu wprost musi nam się to opłacić i z pewnością zagwarantuje nam zamieszkanie w mieszkaniu, które będziemy eksploatować długimi latami.