Jak działają bezobsługowe systemy parkingowe?

motoryzacja-

parking-

usługi

Jak działają bezobsługowe systemy parkingowe?

Koniecznie należy zdawać sobie sprawę, że korzystanie z parkingów nie wymaga kontaktu z parkingowym. Trzeba mieć świadomość, że z roku na rok coraz większa liczba parkingów jest wyposażona w bardzo nowoczesne systemy bezobsługowe. W ten sposób możliwe jest proste i wygodne pobieranie, a także wnoszenie opłat. Warto również zaznaczyć, że koszty związane z zatrudnieniem pracowników, którzy będą odpowiadali za obsługę parkingów nie należą do najniższych. Nikogo nie powinien dziwić zatem fakt, że coraz większa liczba właścicieli parkingów podejmuje decyzję o wyborze tańszego, alternatywnego rozwiązania, czyli obsługę parkingu w bezobsługowym systemie. 

Jaką funkcję pełnią systemy parkingowe?

Zdecydowanie najbardziej istotnym zadaniem każdego systemu parkingowego jest łatwiejsze oraz bardziej efektywne pobieranie opłat. Osoby, które zajmują się obsługą parkingów mają również możliwość regularnego monitorowania ruchu pojazdów, nie tylko każdego wjazdu, ale również każdego opuszczenia. Warto wiedzieć, że poszczególne systemy parkingowe znacząco się różnią między sobą. Należy mieć świadomość, że co prawda ich cel jest identyczny, to mechanizm działania jest odmienny. 

Jakie elementy, które muszą zawierać wszystkie systemy parkingowe?

 Koniecznie trzeba zaznaczyć, że praktycznie w każdym przypadku zdecydowanie najbardziej istotne znaczenie będą miały szlabany. Wybór systemu parkingowego jest jednak zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Trzeba bowiem wiedzieć kiedy lepszym rozwiązaniem będzie wybranie sterowania przewodowego, a kiedy systemu działającego w systemie bezprzewodowym. Warto także bardzo dokładnie poznać specyfikę pracy poszczególnych szablonów, do których wykorzystywane są paski magnetyczne, karty zbliżeniowe czy bilety z kodem paskowym. Osoby planujące prowadzenie systemu parkingowego powinny skonsultować się wcześniej z profesjonalną firmą, która podpowie im na jaki system powinni zdecydować się dla swojego parkingu. Należy zdawać sobie sprawę, że powinien być on odpowiednio dostosowany nie tylko do jego charakteru, ale również terenu czy przepustowości. Koniecznie trzeba sobie uświadomić, że kiedy systemy parkingowe będą właściwie dostosowane do wymagań danego parkingu to jego właściciel będzie mógł cieszyć się nie tylko bezawaryjnością, ale również długoletnią pracą czy bezpieczeństwem. 

Dlaczego systemy bezobsługowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością?

Bezobsługowe systemy parkingowe umożliwiają nie tylko na zmniejszenie kosztów związanych z utrzymaniem parkingu, ale także bardzo często stanowią jedyne opłacalne rozwiązanie. Warto bowiem wiedzieć, że bardzo często zyski z danego parkingu przeznaczane są na pensję parkingowych. 

Jakie możemy wyróżnić rodzaje bezobsługowych systemów parkingowych?

System parkingowy może być skierowany do klienta jednorazowego (będzie miał możliwość wjazdu z kodem kreskowym, a także klienta stałego, który będzie się rozliczał w oparciu o miesięczny abonament. Czym jednak będzie różniła się obsługa parkingu w przypadku klienta stałego oraz jednorazowego. 

System parkingowy obsługujący klientów jednorazowych jest powszechnie spotykany przede wszystkim na parkingach znajdujących się w hotelach, centrach handlowych czy miejskich przestrzeniach. Oznacza to, że funkcjonuje praktycznie wszędzie, gdzie występuje rotacyjne parkowanie. Kierowca samochodu w takiej sytuacji będzie musiał pobrać na wjeździe bilet z kodem kreskowym. Następnie szlaban się podnosi i umożliwi mu swobodnie wjechać na dany parking. Warto podkreślić, że rozliczanie będzie odbywało się a recepcji albo w automacie. Bilet musi zostać umieszczony w skanerze przy wjeździe, który nie tylko aktywuje szlaban, ale również umożliwi na wyjazd. 

 

Należy zdawać sobie sprawę, że omawiane systemy parkingowe bezobsługowe umożliwiają także prowadzić rozliczenia w formie abonamentu. W takiej sytuacji dany kierowca będzie musiał wystąpić o specjalną kartę abonamentową, która będzie zawierała zakodowane dane. Kartę należ zbliżyć albo umieścić w odpowiednim czytniku przy wjeździe, co doprowadzi do otwarcia szlabanu. Operacja musi zostać powtórzona przy wyjeździe. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie jest konieczne dodatkowe płacenie za parkowanie tak jak w przypadku klienta jednorazowego. 

Jak działają systemy parkingowe?

Zasada działania systemów parkingowych http://unitrade.com.pl/kontakt/ jest zdecydowanie prostsza niż mogłoby się wydawać. Kierowca, którego celem jest wjechanie na dany parking musi najpierw podjechać pod właściwy dystrybutor. Następnie po wydaniu odpowiedniej komendy i naciśnięcie przycisku otrzyma bilet wjazdowy, a szlaban opadnie automatycznie. Identyczna zasada działania będzie miała miejsce przy wyjeździe. Kierowca będzie musiał bowiem podjechać pod szlaban i włożyć opłacony wcześniej bilet wjazdowy do dystrybutora. Warto wiedzieć, że bardzo istotne znaczenie będzie miał punkt kasowy, w którym możliwy będzie zakup biletu. Tworzą go automatyczne kasy. Opłaty może także przyjmować specjalnie wyznaczony pracownik.