Zatrzymaj młodość na dłużej, dzięki zabiegom jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna.

kobieta-

uroda-

zdrowie

Zatrzymaj młodość na dłużej, dzięki zabiegom jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna.

Żyjemy w czasach, w których panuje bardzo silny kult ciała…. Social media i portale społecznościowe właściwie zewsząd atakują nas zdjęciami pięknych, szczupłych i doskonale ubranych postaci – przez co sami bardzo często popadamy w kompleksy, czujemy się gorsi lub mniej atrakcyjni. Chcąc za wszelką cenę ,,zatrzymać czas” oraz piękny i młody wygląd obecnie coraz większa ilość osób zaczyna korzystać z oferty gabinetów medycyny estetycznej. 

 

Medycyna estetyczna dla każdego…

 

Jeszcze kilkanaście lat temu zabiegi medycyny estetycznej kojarzyły nam się głównie ze sławnymi ludźmi – znanymi z telewizji lub kolorowych czasopism – popularnymi aktorami i piosenkarzami , lub chociażby celebrytami. Mało kto jednak ze ,,zwykłych śmiertelników” mógł sobie na nie pozwolić.

W ostatnich kilku latach sytuacja ta uległa jednak znacznej przemianie – obecnie zabiegi medycyny estetycznej to coś powszechnego i codziennego dla coraz większej grupy osób – zarówno kobiet,

jak i mężczyzn. 

Dzieje się tak głównie dlatego, iż nowoczesna kosmetologia i medycyna estetyczna rozwijają się niezwykle dynamicznie i świadczą swoje usługi na bardzo wysokim poziomie. 

Otwiera się także coraz więcej gabinetów oraz punktów świadczących usługi z zakresu medycyny estetycznej co sprawia, iż ceny za nie bywają coraz bardziej konkurencyjne i przystępne dla większości z nas. 

Jakim zabiegom medycyny estetycznej najczęściej poddają się Polacy?

 

Jeżeli mowa o zabiegach medycyny estetycznej jakim najchętniej i najczęściej poddają się Polacy to w tym zakresie możemy wskazać kilka najpopularniejszych z nich. Z pewnością należą do nich:

  • spłycanie oraz usuwanie zmarszczek za pomocą botoxu, bądź też kwasu hialuronowego – nie od dziś wiadomo, iż kolagen odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym organizmie. Między innymi odpowiada on za jędrność i gładkość skóry. Niestety wraz z upływem czasu włókien kolagenowych w naszym organizmie jest coraz mniej – za sprawą czego możemy zaobserwować u siebie pierwsze widoczne oznaki starzenia się skóry – najczęściej w postaci zmarszczek, opadających kącików ust oraz powiek, czy też ,,worków’ i sińców pod oczami.
    Dzięki zabiegom wypełniania zmarszczek za pomocą ostrzykiwania ich botoxem, lub kwasem hialuronowym możemy jednak zdecydowanie poprawić swój wygląd i sprawić, iż zmarszczki te zostaną wyraźnie spłycone, lub też całkowicie zniwelowane, a skóra odzyska młodzieńczy i promienny wygląd.
    Jednocześnie tego typu zabiegi medycyny estetycznej nie należą do inwazyjnych i nie trzeba się do nich w specjalny sposób przygotowywać, ani odbywać długiego okresu rekonwalescencji. 
  • Wypełnianie oraz powiększanie ust – zmysłowe i pełne usta to marzenie większości z kobiet. Niestety nie wszystkie z nas matka natura takimi ustami obdarzyła. Małe i wąskie usta bardzo często nadają twarzy grymaśny wygląd i sprawiają, iż wygląda ona na niezadowoloną, bądź też smutną. Na szczęście dzięki mało inwazyjnym zabiegom polegającym na wstrzykiwaniu w okolice ust botoksu lub kwasu hialuronowego nawet osoby o bardzo małych i wąskich ustach mogą poczuć się pięknie i kobieco.
    Zabiegi medycyny estetycznej jakim jest wypełnienie i powiększanie ust zyskały w ostatnich czasach miano takich, które możemy wykonać chociażby ,,w przerwie na lunch”. Warto jest jednak zachować umiar i nie przesadzić z ilością zabiegów – w celu uniknięcia sztucznego i karykaturalnego efektu.
  • Mezoterapia, która zyskała miano najbardziej uniwersalnego zabiegu medycyny estetycznej naszych czasów, za pomocą którego można oddziaływać właściwie na całe ciało, a nawet włosy. Zabieg ten polega na wprowadzaniu podskórnie – za pomocą specjalnej, wyposażonej w igłę głowicy – medycznego dwutlenku węgla. Świetnie sprawdzi się u osób chcących zredukować nadmiar cellulitu oraz ujędrnić i odmłodzić skórę, w leczeniu niektórych chorób i schorzeń takich jak na przykład łuszczyca. Ponadto mezoterapia to także świetne rozwiązanie dla osób borykających się z problemem nadmiernego wypadania włosów lub też łysieniem, bowiem za sprawą odpowiednio przeprowadzonego zabiegu poprawia się mikrokrążenie w skórze głowy, a cebulki włosowe zostają pobudzone do szybszego wzrostu i poddające się zabiegowi osoby w bardzo krótkim czasie zaobserwować u siebie mogą pojawienie się nowych włosów popularnie nazywanych mianem ,,baby hair”.

Medycyna estetyczna współczesnym lekiem na kompleksy?

Zabiegi medycyny estetycznej wciąż budzą swego rodzaju kontrowersje w pewnych środowiskach – zwłaszcza jeżeli są przez pragnących za wszelką cenę zatrzymać młodość ludzi nadużywane. 

Dlatego pamiętajmy, aby korzystając tego typu dobrodziejstw zwyczajnie zachować umiar oraz zdrowy rozsądek. Ważne jest, aby aby potrafić godzić się z następstwami upływającego czasu oraz zaakceptować to jak wraz z wiekiem zmieniają się nasze ciała. 

Zabiegi medycyny estetycznej powinny być dla nas zatem  doraźną metodą upiększenia, a nie sposobem na ,,desperacką” walkę z czasem, której w ostatecznym rozrachunku i tak nie jesteśmy w stanie wygrać. 

Będąc pozytywnie nastawionym do siebie i otaczającego nas świata osobami, które akceptują i lubią siebie – nasze otoczenie będzie nas odbierało jako pewnych siebie i atrakcyjnych ludzi – nawet z kilkoma widocznymi na twarzy zmarszczkami.

ZOBACZ: