Jak zaparzyć idealną kawę w domu? Oferta sklepów AGD

Dom

Jak zaparzyć idealną kawę w domu? Oferta sklepów AGD

Kawa jest współcześnie jednym z najbardziej popularnych napojów. Kofeina działa na organizm pobudzająco, wspomaga koncentrację i dodaje energii do działania. Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez pysznej kawy. Jak zaparzyć w domu kawę idealną? Na pewno zapomnieć musimy o wszelkich jej rozpuszczalnych odpowiednikach, które powstają w wyniku skomplikowanego procesu technologicznego i nie mają wiele wspólnego ze zdrową żywnością. Kawa instant wzbogacona w sproszkowaną śmietankę może się wydawać kuszącym napojem z pianką, który jest przygotowywany wyjątkowo sprawnie. Jeśli jednak zależy nam na zdrowiu i perfekcyjnie zaparzonym napoju to konieczne będzie zaopatrzenie się w wysokiej jakości ziarna oraz odpowiedni sprzęt. Renomowany sklep AGD to miejsce, gdzie znajdziemy szeroki wybór urządzeń do zaparzania kawy.

Zaparzacz w stylu french press, włoska kawiarka, czy może efektowny syfon?

Wybierać możemy spośród rozmaitych metod zaparzania kawy. Sposób przygotowania naparu ma istotny wpływ na ostateczny jego smak oraz aromat. Oczywiście nie bez znaczenia jest także miejsce pochodzenia kawy oraz technika jej wypalania. Dziś wiele osób zrezygnowało już z picia tak bardzo kiedyś popularnej kawy plujki z fusami, która dość mocno podrażnia żołądek. Choć kawa po turecku ma wciąż wielu zwolenników dużo zdrowszą opcją będzie zaparzenie podobnej w smaku kawy w tak zwanej francuskiej prasie. Urządzenie to pozwala na odsączenie fusów przy pomocy odpowiedniego tłoka. Internetowe sklepy AGD oferują zaparzacze french press, które są często także piękną ozdobą w kuchni. Podobnie sprawa się ma jeśli chodzi o włoskie kawiarki, które obecnie stają się coraz bardziej popularne także i w Polsce.  https://vobis.pl/agd Są to trzyczęściowe czajniczki, które pozwalają na przygotowanie wysokiej jakości naparu. W sklepach AGD hitem są te o stylistyce retro. Jedną z najbardziej efektownych metod parzenia kawy jest syfon. Dzięki niemu przygotowywanie kawy wygląda niczym eksperyment naukowy. Syfon nie jest najpopularniejszym urządzeniem do parzenia kawy i tradycyjny sklep AGD pewnie nie będzie go miał w swoim asortymencie. Warto jednak poświęcić nieco czasu na poszukiwania ekstrawaganckiego syfonu, który będzie niewątpliwym zaskoczeniem dla gości.

Odpowiedni młynek do kawy – podstawa sukcesu!

Najsmaczniejsza i najbardziej aromatyczna kawa to oczywiście ta, która została zaparzona z ziaren zmielonych tuż przed przygotowaniem. Eksperci twierdzą, że zmielona kawa nie powinna mieć kontaktu z powietrzem dłużej niż 30 sekund. Sklep AGD to miejsce gdzie znajdziemy różnego rodzaju młynki zarówno te tradycyjne z ostrzami, jak i żarnowe. Młynki tradycyjne charakteryzują się tym, że w różnym stopniu rozdrabniają ziarna. W skutek tego część ziaren po zmieleniu ma postać miałkiego proszku, a inne pozostają w dość sporych kawałkach. Z ziaren rozmaicie rozdrobnionych wydobywają się inne ilości substancji smakowych oraz zapachowych. Smakosze kawy uważają, że napar powstały z kawy zmielonej w młynku z ostrzami nie ma tak wyrafinowanego smaku. Sklepy AGD oferują także młynki żarnowe, które zapewniają jednolity stopień rozdrobnienia ziaren. Jeśli zależy nam na zaparzeniu perfekcyjnego espresso to zdecydowanie powinniśmy wybrać młynek żarnowy. Wiele z nich posiada także opcję regulowania stopnia rozdrobnienia kawy. Z grubo zmielonych ziaren otrzymamy kawę bardziej wodnistą. Drobne mielenie zapewnia lekko gorzki smak. Generalna zasada jest taka, że im szybsza metoda zaparzania, tym drobniej należy mielić ziarna. Istotne jest więc dopasowanie stopnia mielenia kawy do urządzenia, które posiadamy. Metodą prób i błędów w z pewnością uzyskamy satysfakcjonujący smak i aromat.

Ekspres przelewowy, kolbowy, czy może w pełni zautomatyzowany?

Profesjonalne sklepy AGD posiadają w asortymencie wiele rodzajów ekspresów przelewowych. Urządzenia te są bardzo popularne ze względu na ich funkcjonalność oraz atrakcyjne ceny. Poza tym pozwalają na przygotowanie wyjątkowo mocnego i aromatycznego naparu. Taka kawa momentalnie stawia na nogi! Duża dawka kofeiny w napoju przygotowanym w ekspresie przelewowym jest skutkiem długiego kontaktu kawy z wodą. Kawa zaparzana jest w specjalnym dzbanku, z którego goście mogą samodzielnie częstować się naparem. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne. Specjalistyczny sklep AGD z pewnością będzie posiadał w ofercie bardzo zaawansowane modele ekspresów przelewowych z wbudowanymi młynkami żarowymi. Takie ekspresy mogą nawet samodzielnie uruchamiać się o poranku, a także przygotują kawę o idealnej mocy. Prawdziwi kawosze doskonale wiedzą jednak o tym, że idealne espresso można sporządzić jedynie w ekspresie ciśnieniowym z pompą. Takie espresso jest doskonałą bazą do tworzenia rozmaitych kawowych napojów oraz posiada charakterystyczną piankę, umożliwiającą zdobienie powierzchni. Ekspresy kolbowe z wbudowanym młynkiem dostępne są w sklepach AGD w bardzo przystępnych cenach. https://vobis.pl/agd Ich obsługa jest prosta lecz wymaga posiadania przynajmniej podstawowej wiedzy na temat właściwości kawy oraz metod jej zaparzania. Amatorzy i osoby, które nie czują się pewnie w przyrządzaniu kawy powinni rozważyć zakup automatycznego ekspresu ciśnieniowego. Ceny ich są co prawda dość wysokie, ale po naciśnięciu zaledwie jednego przycisku delektować się można idealnie zaparzoną kawą na rozmaite sposoby.