Modne sukienki na wesele

moda

Modne sukienki na wesele

Zaproszenie na wesele zwykle wprawia panie w ambiwalentne uczucia. Z jednej strony niezwykle się cieszą, z drugiej martwią. Cieszą się, że będą mogły wziąć udział w ważnym dla bliskiej im osoby wydarzeniu, że będą mogły razem z tą osobą świętować zwycięstwo miłości, towarzyszyć jej podczas uroczystości, które będą prawdopodobnie jednymi z najważniejszych w jej życiu. A czym się martwią? Recz jasna tym, co na siebie włożyć. Bo rzadko która z pań ma w szafie już gotowy strój weselny. Nawet jeśli szafa ta pęka od ilości niezwykłych kreacji, to w głowie zaproszonej na wesele kobiety pojawia się myśl, że potrzebuje sukienki. Nowej sukienki. Takiej, w której jeszcze nigdy nikt jej nie widział. Sukienki pięknej, lecz nieprzesadnie bogatej, eleganckiej, lecz nie nudnej. Sukienki idealnej. Czyli… No właśnie, czyli jakiej?

 

Modne sukienki weselne 

 

Czy istnieje w ogóle coś takiego jak modne sukienki na wesele? Przeglądając oferty sklepów internetowych, asortyment sieciówek i to, co wisi na wieszakach w butikach, można odnieść wrażenie, że nie ma czegoś takiego jak główny trend. Oferta sukienek jest niezwykle szeroka, a ich bogaty wybór świadczy o tym, że moda dla pań łaskawa i daje im szansę wyboru zgodnego z własnymi upodobaniami. Łatwiej jest powiedzieć, co nie jest modne niż wskazać na modne fasony, materiały, kolory czy wzory. Modne jest wszystko co na pewno nie jest niemodne – jak to powiedziała kiedyś znawczyni stylu, projektantka i stylistka. Jeśli coś wydaje nam się przestarzałe, dziwne i niepasujące – to sygnał, by zrezygnować z tego rodzaju ubrania. Jeśli mamy w szafie suknię z tafty w kolorze połyskującego bordo, z pewnością patrząc na nią wyczujemy, że nie jest to szczyt mody. Moda daje nam wybór i nie wpycha w jeden szablon. Dlatego sukienki na wesele mogą być różne. Jakie? Zależy to przede wszystkim od kobiecych preferencji. 

 

Długie czy krótkie sukienki na wesele

 

Jaką długość sukienki wybrać na taką okazję jak wesele? W dobrym guście jest nie przesadzić z krótkością sukienki i postarać się znaleźć taki rodzaj sukienki, która nie będzie zbyt wulgarna i wyzywająca. Owszem, na wesele można odsłonić plecy, dekolt, ramiona i nogi, ale warto pamiętać o dobrym smaku. Zwłaszcza, gdy wesele poprzedza ceremonia zaślubin w kościele. Sukienka powinna przede wszystkim podkreślić walory swojej właścicielki i uwypuklać plusy jej figury. Jeśli mamy długie, szczupłe nogi możemy je odsłonić i eksponować. Nie zakładajmy jednak mini, gdy nasze nogi są krótkie, uda pełne, a kolana krzywe. Przy wyborze sukienki na wesele warto mieć trochę samokrytyki i spojrzeć na siebie i swój wygląd krytycznie. Nawet jeśli modelka na plakacie wygląda w danej kreacji bosko, to wcale nie znaczy, że my też tak będziemy wyglądały. Zanim zdecydujemy się na dany fason popatrzmy na siebie w lustrze i zastanówmy się jakie są największe atuty naszej sylwetki. Ta wiedza pozwoli nam znaleźć sukienkę na wesele, w której nie tylko będziemy dobrze wyglądały, ale w której także będziemy się dobrze czuły. 

 

Wzory i kolory czyli najpiękniejsze sukienki na wesele 

 

Kiedy wiemy już jaki fason sukienki nas interesuje, pora zastanowić się nad jej kolorem. Istnieje kilka przesądów związanych z kolorem kreacji, dlatego warto się z nimi zapoznać przed wyborem sukienki na wesele. Zwłaszcza warto się dowiedzieć, czy panna młoda nie jest przypadkiem przesądna i czy wybierając sukienkę w danym kolorze nie wprawimy jej w poczucie dyskomfortu lub nawet unieszczęśliwienia. Do takich problematycznych kolorów należy czerń. Z jednej strony klasyczna, elegancka, pasująca wielu kobietom o różnym typie urody i karnacji, z drugiej niemile widziana podczas takich okazji jak wesele. Jeśli jednak zdecydujemy się na ten kolor, warto zrobić wszystko, by rozświetlić swoją weselną stylizację biżuterią i makijażem. Ważne także są jasne dodatki, takie jak szale, torebki, marynarki czy bolerka. Czarna sukienka, do której włożymy szpilki w intensywnym kolorze przestaje wyglądać żałobnie i smutno. Innym kolorem, którego należy unikać podczas wesela jest kolor biały. Ten kolor zarezerwowany jest przede wszystkim dla panny młodej. Dlatego jeśli mamy szansę ubrać sukienkę w innym kolorze, zróbmy to. Na żadnym weselu nie powinno być wątpliwości, która z obecnych kobiet jest panną młodą. Istnieje także zasada (choć  nie we wszystkich kręgach praktykowana i stosowana), która mówi, że świadkowa panny młodej nie powinna być ubrana w kolor intensywnej czerwieni. Zapewne wynika to z faktu, iż w towarzystwie panny młodej to właśnie ona będzie bardziej rzucać się w oczy i przyciągać wzrok. Czerwień jest niezwykle mocnym kolorem, intensywnym, dlatego aby dać szansę królować w tym dniu i tej nocy pannie młodej, dobrze zrezygnować z takiego mocnego koloru. Zdecydowanie lepszy będzie pastelowy róż, błękit czy szarości. One dodają kobietom uroku, a nie odwracają uwagi od bieli sukni panny młodej. Miejmy to na względzie dokonując wyboru kolorów. Dokładnie tak samo postępujemy z wzorami. Mocne, wyróżniające się, intensywne wzory lepiej wybierać na inne okazje.