Zadbaj o formę z cateringiem dietetycznym

dieta'

Zadbaj o formę z cateringiem dietetycznym

Catering dietetyczny

Dbasz o zdrowie i starasz się codziennie robić coś dobrego dla swojego ciała, ale pęd codziennego życia nie pozwala ci na racjonalne planowanie diety? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – dzięki nowoczesnym cateringom dietetycznym możesz wybrać dla siebie dietę skrojoną pod twoje potrzeby. Wybierzesz sobie preferowaną wartość kaloryczną, określisz jakie dania preferujesz i wykluczysz uczulające cię składniki. Myślisz, że to droga usługa? Przy odrobinie wysiłku możesz znaleźć catering dietetyczny, który nie obciąży twojego portfela. Jakiego menu możesz się spodziewać, zamawiając jedzenie w tej formie?

Catering dietetyczny dla wegetarian i wegan

Catering dietetyczny
Dieta wegetariańska 

Każdy, kto przeszedł na weganizm lub wegetarianizm wie, jak ciężko przygotować sobie danie, które nasyci, odżywi i będzie dobrze smakowało. Szczególnie trudno jest weganom: składniki do przygotowywania posiłków są drogie, ciężko je dostać w sklepach i wykorzystać w kuchni. Mleka roślinne, ciężko dostępne nasiona strączkowe czy sojowe zamienniki mięs to rzeczy, których nie dostaniemy w każdym supermarkecie. Wiele osób rezygnuje z tego sposobu na życie jedynie ze względu na niedogodności, które wiążą się z przygotowywaniem posiłków. Nie musi tak być: nabywając dania z cateringu nie tylko będziemy cieszyli się smakiem posiłków, ale też możemy liczyć na zróżnicowaną ofertę i brak nudy na talerzu.

Bez glutenu czy bez laktozy?

Catering jest świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto nie potrafi gotować lub nie ma na to czasu. Pachnące, zdrowe posiłki zostaną dostarczone prosto pod twój adres, nie przekroczysz ustalonego bilansu kalorycznego i nie będziesz pomijał posiłków, co jest niezwykle istotne dla prawidłowo funkcjonującego metabolizmu. To najlepsze rozwiązanie dla osób z celiakią lub nie tolerujących laktozy – catering jest tworzony przez dietetyków, więc dostarczane nam dania z pewnością nie będą szkodzić. Duże miasta oferują pod postacią cateringu niemal każdą dietę: bez glutenu, bez laktozy, bez cukru dla diabetyków, o obniżonej zawartości tłuszczu. Coś dla siebie znajdą tu też osoby, które chcą intensywnie ćwiczą i chcą rozwijać masę mięśniową lub wręcz przeciwnie – stracić na wadze. Możliwości są nieograniczone, więc możliwe jest wypróbowanie różnego rodzaju diet i sprawdzenie, jak działają na nasze samopoczucie.

Catering dietetyczny zaoszczędzi twój cenny czas

Każda osoba, która kiedykolwiek była na diecie wie, że jest to rzecz czasochłonna. Ważenie składników, obmyślanie posiłków, planowanie, zakupy spożywcze, spędzanie czasu w kuchni… Trudno to zrobić, szczególnie w przypadku przyrządzania jedzenia dla większej liczby domowników. Jeśli diety poszczególnych osób się różnią, to jest to niemal niemożliwe do zrobienia. Wiele firm oferujących cateringu proponuje niezdecydowanym próbny okres, w czasie którego mogą zdecydować czy oferta im odpowiada. Catering dietetyczny to gwarancja pożywnych posiłków dla rodziny bez konieczności tracenia życia na codzienne gotowanie.