Rośnie popularność wynajmu busów

usługi-

wynajem samochodów

Rośnie popularność wynajmu busów

Jeszcze do niedawna wynajem busów lub autokarów kojarzył się jedynie z wyjazdem dzieci na zieloną szkołę, klasową wycieczką do muzeum lub szkolnym rajdem. Autokarem wyjeżdżało się na zagraniczne wakacje, jednak dzisiaj coraz częściej korzystamy z tanich lotów. Mimo szerokiej dostępności połączeń lotniczych, okazuje się, że wynajem zarówno kilkudziesięciu osobowych autobusów, jak i kilkuosobowych busów cieszy się wysoką popularnością. W jakich celach aktualnie najczęściej korzystamy z profesjonalnego wynajmu busów, jakie są różnice między wypożyczeniem autokaru i minibusa, a także na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę chcąc skorzystać ze wspomnianej usługi?

Wynajem busów na różne okazje

Istnieje wiele wydarzeń, podczas których potrzebujemy sprawnego i komfortowego transportu kilku lub kilkunastu osób. Chętnie wyjeżdżamy na kilkudniowe wypady z przyjaciółmi – wypad w góry na narty, wyjazd sylwestrowy, długi weekend na żaglach, a także imprezy kawalerskie czy panieńskie. Na tego typu wycieczki wynajęcie busa okazuje się doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba bowiem pokonywać trasy na dwa lub trzy samochody osobowe, zastanawiać się nad ograniczeniem liczby bagażu, które nie zmieszczą się do miejskich osobówek, a przede wszystkim nie musimy szukać kilku osób, które zamiast aktywnie uczestniczyć, w często zakrapianej alkoholem zabawie, usiądą za kierownicą samochodów.

Inną uroczystością, podczas której często korzystamy w wynajęcia busa są wesela oraz większe rodzinne przyjęcia. Organizując ślub poza miejscem zamieszkania należy zadbać o bezpieczne dowiezienie gości na salę weselną oraz odwiezienie ich do swoich domów po całonocnej zabawie. Jeśli impreza nie odbywa się kilkaset kilometrów od domu i nie zabezpieczamy gościom noclegu, może okazać się, że wynajem busa (jednego lub dwóch) będzie znacznie mniej kosztować niż wypożyczenie wielkiego autokaru. Ponadto, jedni goście pragną udać się do domu zaraz po oczepinach, inni zostaną z Parą Młodą aż do wschodu słońca. Wynajmując busa, który stale kursuje między miejscem zamieszkania, a salą dajemy gościom możliwość zabawy do wybranej przez nich pory. Jest to komfortowe i bardziej eleganckie rozwiązanie.

Ile kosztuje wynajęcie busa?

Cena będzie zależała od kilku wariantów Po pierwsze, od rodzaju pojazdu. Jeśli zależy nam za wysokim komforcie, ponieważ czeka nas długa trasa, lub na wygodzie gości weselnych – wynajem busa z bogatym wyposażeniem będzie zapewne kosztować więcej niż wypożyczenie pojazdu w wersji standard. Po drugie, inaczej wygląda kwestia wynajmu busa, jeśli chcemy sami prowadzić pojazd, a inaczej gdy poszukujemy usługi wypożyczenia wraz z kierowcą.  Wypożyczając bus na wesele razem z obsługą, cena będzie zależna w głównej mierze od ilości przejechanych kilometrów. Wynajmując bus na wycieczkę, który prowadzić będziemy samodzielnie musimy liczyć się z kaucją, która sięga nawet kilkuset złotych. Kaucja ta jest oczywiście zwracana w chwili zwrotu busa. Trzecią kwestią, od której może zależeć cena jest lokalizacja firmy, od której chcemy wynająć pojazd. Jeśli złożymy zapytanie do firmy zlokalizowanej w innym województwie, zostanie doliczony koszt dojazdu z siedziby firmy do ustalonego przez nas miejsca. Może okazać się, że ta opcja jest dla nas cenowo mało atrakcyjna. Jeśli szukamy busa, warto zatem pomyśleć o lokalnych przedsiębiorcach.

Na co zwrócić uwagę wynajmując busa?

Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących wynajem mniejszych lub większych busów – 8,9 a nawet 20 osobowych. W zależności od potrzeb, bez problemu znajdziemy takie pojazdy, które spełnią nasze oczekiwania zarówno pod względem wielkości, jak i nowoczesnych elementów wyposażenia. Chcąc wynająć busa można dopytać o detale, które sprawią, że podróż będzie przyjemniejsza. Do takowych z pewnością zaliczyć należy klimatyzację. Jest to już swego rodzaju standard, jednak brak nawiewu w upalny dzień potrafi znacznie obniżyć poziom zadowolenia z wyjazdu. Jeśli planujemy samodzielnie prowadzić busa warto zapytać o tempomat. Podczas długich tras, ta funkcja jest dla kierowcy bardzo wygodna. Inną dogodnością jest zestaw audio. Każdy z nas lubi bowiem, podróże z dobrą muzyką w tle, a wysoka jakość dźwięku umili wyjazd. Do innych funkcji busów, które stają się powoli standardem zaliczyć można: dostęp do internetu, oświetlenie LED czy odtwarzać DVD. Te drobne rozwiązania sprawią, że podróż busem będzie równie przyjemna jak oglądanie filmu we własnym domu.

Bus czy autokar?

Odpowiedź na to pytanie zależna jest głównie od ilości uczestników i czasu, w którym mamy przetransportować osoby z miejsca A do miejsca B. Świetnym przykładem jest w tym wypadku ślub i wesele. Wszyscy goście na ceremonii zaślubin powinni pojawić się o konkretnej godzinie, również dojazd z kościoła lub urzędu stanu cywilnego do sali weselnej powinien odbyć się sprawnie, tak aby uczestnicy w jednym momencie  mogli zasiąść do stołów. W tym przypadku, autokar będzie lepszym rozwiązaniem. Jeśli natomiast, odwozimy gości do domów na przełomie kilku godzin, optymalną opcją będzie wynajęcie busa.